S-au împlinit 34 de ani de la înființarea comunei Lumina. Evenimentul a fost marcat pe 7 mai cu o mare sărbătoare.
În centrul localității a fost amplasată o scenă imensă pe care au urcat cei mai îndrăgiți artiști de muzică populară ai momentului. Printre invitați s-au numărat Elena Plătică, Glorya & Balkan, Marian Cozma, Maria Constantin, Carmen Șerban și Ansamblul de dansuri Luminițe Dobrogene.
DOTTO TV este sursa dvs. de știri și analize video concise și imparțiale. La DOTTO TV vom extrage esențialul și vom comprima informația corectă, prompt, rapid și cu sens. Știrile despre cele mai importante evenimente de peste zi vor fi abordate din toate unghiurile și privite din persectiva impactului asupra oamenilor.
@2024 – Toate drepturile rezervate. Site realizat de Sanselo
Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți.AcceptMai mult