joi, 11 septembrie, 2025
Home ActualitatePolițiștii constănțeni au desfășurat activități de prevenire în școli

Polițiștii constănțeni au desfășurat activități de prevenire în școli

de Redacția Dotto

La data de 19 februarie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Năvodari au desfășurat o acțiune de prevenire a bullying-ului și a accidentelor de circulație, în rândul elevilor din școlile aflate în raza de competență.

Totodată, polițiștii le-au vorbit celor mici despre riscurile asociate consumului de droguri.

La data de 19 februarie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța au acționat pentru prevenirea delincvenței juvenile și a consumului de substanțe interzise, în școlile aflate în raza de competență.

La data de 19 februarie a.c., polițiștii Serviciului Siguranță Școlară și Prevenirea Criminalității au desfășurat o acțiune de prevenire a violenței școlare, a consumului de substanțe interzise, a portului fără drept de obiecte periculoase, dar și pentru siguranța în mediul online, în rândul elevilor de la Școala Gimnazială nr. 31 și Școala Gimnazială nr. 12 B.P. Hașdeu din municipiul Constanța.

S-ar putea să îți placă

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult