joi, 11 septembrie, 2025
Home DOTTO NewsScandal în trafic pe DN39: Bărbat din Constanța arestat după ce a agresat un polițist

Scandal în trafic pe DN39: Bărbat din Constanța arestat după ce a agresat un polițist

de Redacția Dotto

Scandal cu cătușe, în trafic. Un bărbat din Constanța a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, după ce a provocat un scandal în trafic și a agresat un polițist. Incidentul s-a petrecut vineri seară, pe DN39, în zona localității Tuzla.

Șoferul se afla la volanul unui autoturism care a fost implicat într-un accident. A fugit după ce a lovit mașina și s-a oprit la ieșirea din Tuzla pentru a verifica avariile. Acolo a intrat într-un conflict cu un alt participant la trafic, căruia i-a rupt tricoul, transmite IPJ Constanța. Un echipaj de Poliție a intervenit pentru a aplana conflictul. Scandalul a degenerat însă. Bărbatul a devenit și mai agresiv, i-a amenințat pe polițiști, iar în momentul în care a fost imobilizat, a lovit unul dintre agenți. Bărbatul a fost încătușat și transportat la spital pentru analize. Rezultatele etilotestului au arătat că avea o alcoolemie de 0,59 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Acesta a fost reținut inițial pentru 24 de ore, pentru conducere sub influența alcoolului, distrugere și ultraj. Instanța a dispus ulterior arestarea preventivă lui pentru 30 de zile.

S-ar putea să îți placă

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult