miercuri, 1 octombrie, 2025
Home DOTTO NewsSEAS 2025 aduce teatru și muzică pentru toate vârstele la Constanța, între 4-10 august

SEAS 2025 aduce teatru și muzică pentru toate vârstele la Constanța, între 4-10 august

de Redacția Dotto

Stagiunea Estivală a Artelor Spectacolului continuă la Constanța cu un program bogat și variat, dedicat atât celor mici, cât și publicului adult. Între 4 și 10 august, în fiecare zi, sunt programate spectacole de teatru, muzică și povești care prind viață în aer liber.

Pentru cei mici, Opera Comică pentru Copii din București aduce la Hotel Continental două titluri adorate de public: „Bubu și anotimpurile” și „Bubu la ZOO”. Spectacolele se joacă zilnic, dimineața de la ora 10:00 și seara de la ora 18:00. Pentru publicul adult, Teatrul Metropolis din București propune o întâlnire intensă cu drama contemporană. Spectacolul „Cine l-a ucis pe tata” se joacă miercuri, 7 august, de la orele 18:00 și 21:00, la Sala Studio BCR. Vineri, 8 august, de la ora 20:00, la Casa de Cultură, este programat spectacolul „Părinți”, o comedie despre relațiile dintre generații. Sâmbătă, 9 august, publicul este invitat în Grădina Tomis, la ora 21:00, pentru spectacolul „Jungla”, susținut de Teatrul Gong din Sibiu, o poveste nonconformistă, plină de energie, dedicată adolescenților și tinerilor. 

Duminică, 10 august, programul SEAS se încheie cu două evenimente speciale: de la ora 20:00, la Casa de Cultură, Teatrul „Matei Vișniec” din Suceava prezintă „Pădurea asumaților”, iar de la ora 21:00, în Grădina Bisericii Armene, trupa Trei Parale aduce în fața publicului concertul „Bazar. Cântări din veacul al 19 lea”.

S-ar putea să îți placă

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult