Cea de a 9-a victorie pentru handbaliștii CSM Constanța. Constănțenii s-au impus cu 31-26 în fața echipei Poli Timișoara și au revenit pe locul doi în clasament, cu 28 de puncte, iar primul loc este ocupat de Dinamo, cu 36 de puncte.
Sportivii Ionuț Nistor, Valentino Ravnic și Vitaly Komogorov au fost cei care au adus primele goluri în meciul contra timișorenilor. După o pauză în lumea sportului de peste un an, Leon Raso a revenit în forță pe teren, marcând și el un gol spectaculos pentru echipa pregătită de antrenorul George Buricea.
În timpul meciului, antrenorul s-a ales cu cartonaș roșu și cartonaș albastru, în urma limbajului agresiv adresat celor doi arbitri. Handbaliștii constănțeni vor juca în etapa următoare, în deplasare alături de CSM Odorheiu Secuiesc, pe 26 Noiembrie.