sâmbătă, 11 octombrie, 2025
Home ActualitateA ars de vie în casă

A ars de vie în casă

de Ileana Gheorghiu

Tragedie în localitatea Negru Vodă din Constanța. O femeie de aproximativ 70 de ani a ars de vie, după ce casa i-a fost cuprinsă de flăcări.

Pompierii, care au fost chemați în ajutor în jurul orei 21:00 spun că au găsit-o pe femeie carbonizată. Pentru stingerea flăcărilor a intervenit Garda 2 Chirnogeni cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă.

În ajutor a fost chemat și un echipaj SMURD B, dar și un echipaj SAJ B2. Medicii care au ajuns la locul tragediei spun că nu au mai putut face nimic pentru femeie, fiind declarat decesul.

O altă persoană care se afla în apropiere a suferit un atac de panică și a fost asistată medical la fața locului. Acesta a refuzat să fie transportată la spital. Pompierii au reușit să stingă flăcările în jurul orei 21.50. ISU nu a comunicat deocamdată cauzele care au dus la izbucnirea incendiului.

S-ar putea să îți placă

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult