Acțiune a Poliției pentru ordine publică

Acțiune pentru menținerea ordinii și liniștii publice și prevenirea faptelor cu violență, la Constanța.

Polițiștii au patrulat în acest weekend în cartierele Tomis Nord, Tomis 3, Palazu Mare și în zonele Brotăcei, Cireșica și pe bulevardul Aurel Vlaicu. Potrivit IPJ Constanța, polițiștii au aplicat peste 50 de amenzi, în valoare de peste 24.000 de lei.

100 de persoane au fost legitimate, 20 de autoturisme au fost oprite pentru control, iar oamenii legii au trecut pragul și la 7 localuri publice, 5 societăți comerciale și 5 săli de jocuri de noroc.

La acțiune au participat și jandarmi din cadrul Grupării Mobile de Jandarmi ”Tomis” Constanța, precum și polițiști locali de la Direcția Generală Poliția Locală Constanța.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Check Also

Festivaluri de teatru, muzică și film finanțate de Consiliul Județean Constanța

Consiliul Județean Constanța a semnat astăzi contracte de 3,7 milioane de lei cu mai multe…