Universitatea Maritimă din Constanța a fost gazda Concursului de discursuri și evaluări “Vorbește în ritmul mării”. Evenimentul a fost organizat de echipa celor de la Toastmasters România și Republica Moldova.
Participanții, de toate vârstele și din toate domeniile, au creat o atmosferă pozitivă, plină de energie, cu un suflu de vacanță și de tinerețe.
“Un discurs în primul rând trebuie să fie coerent, în al doilea rând trebuie să ajungă la inima publicului, dar mai presus de toate trebuie să fie sincer! Dezvoltarea abilităților oratorice sunt foarte importante și necesare în societatea în care trăim. Ne bucurăm să vă avem oaspeți și vă urez succes!”, a declarat doamna rectorul Universității Maritime din Constanța, Prof. Violeta- Vali Ciucur, în deschiderea competiției.