Home Sport FC Farul – CSM Reşiţa 1-0
Sport - o zi în urmă

FC Farul – CSM Reşiţa 1-0

Sub presiunea declaraţiilor lui Ianis Zicu care a afirmat că se va retrage dacă FC Farul nu va încheia anul 2020 pe unul dintre primele șase locuri, marinarii s-au mobilizat exemplar şi au câştigat trei puncte mari.

Dacă la pauză scorul a fost alb, în repriza a secundă oaspeții au cedat în minutul 73, Simon Măzărache a pătruns în careul advers reușind să înscrie golul victoriei după un şut peste portarul reşiţenilor. Până la final, FC Farul a menținut avantajul minim de 1-0.

Cele trei puncte câştigate astăzi sunt deosebit de importante, Farul urcând pe loc de play-off.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Verifică și

Adi Vasile şi Per Johansson, colegi la naţionala Macedoniei, adversari în Liga Campionilor

Buni prieteni și colaboratori în ultimii patru ani la naționala Muntenegrului, tehnicienii…