HomeSportFC Farul pierde în deplasarea de la Timişoara dar menţine şanse reale de play-off
Sport - luni 14 decembrie 2020

Farul a pierdut, la limită, meciul disputat în deplasare cu Ripensia Timişoara.

Prima repriză a fost una echilibrată, fiind consemnate două mari ocazii, una a gazdelor semnată de Vlad Tudorache şi una a marinarilor, mingea fiind trimisă în transversală de Banyoi!

Singurul gol al meciului a fost marcat, în minutul 66, de către Nemanja Sokovic. Timişoreanul a marcat cu capul din 6 metri, după o centrare a lui Stoi. În repriza secundă gazdele au mai ratat o ocazie importantă autor fiind Alexandru Neagu.

La finalul partidei, s-a consemnat victoria gazdelor, Ripensia Timișoara învingând Farul, scor 1-0, în runda cu numărul 14 din Liga 2. A fost ultima confruntare a anului din eșalonul secund.

Farul se menţine pe locul 12, cu 20 de puncte, la trei puncte în spatele lui „U” Cluj, echipă aflată pe 6, ultimul loc care permite calificarea în play-off. Totuşi, Farul ar putea câștiga trei puncte la ”masa verde” din restanța nedisputată cu ”U” Cluj, situaţie în care ar egala la puncte echipa din Cluj.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Verificați și

FC Viitorul Constanța – Sepsi se joacă astăzi de la ora 15:30

Meciul cu Sepsi va fi unul dificil, echipa este foarte bună, dar vom da tot ce putem, spun…