miercuri, 15 ianuarie, 2025
Home Actualitate Incendiu în cartierul Henri Coandă

Incendiu în cartierul Henri Coandă

de Andreea Bălan

Incendiu în cartierul social Henri Coandă, din Constanța. O cratiță uitată pe foc a fost la un pas să producă un adevărat dezastru.

16 persoane au fugit din calea flăcărilor și a fumului, iar alte două au fost evacuate de pompieri. La locul incendiului au fost mobilizate două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o ambulanță SMURD, o mașină de descarcerare, dar și autospeciala pentru victime multiple de la Stația Port. Proprietara apartamentului care a luat foc a fost transportată la spital.

S-ar putea să îți placă

Despre DOTTO TV

DOTTO TV este sursa dvs. de știri și analize video concise și imparțiale. La DOTTO TV vom extrage esențialul și vom comprima informația corectă, prompt, rapid și cu sens. Știrile despre cele mai importante evenimente de peste zi vor fi abordate din toate unghiurile și privite din persectiva impactului asupra oamenilor.

Articole recente

@2024 – Toate drepturile rezervate. Site realizat de Sanselo

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult