miercuri, 26 martie, 2025
Home Actualitate Infracțiuni grave în traficul din Constanța: Șoferi fără permis și sub influența alcoolului

Infracțiuni grave în traficul din Constanța: Șoferi fără permis și sub influența alcoolului

de Redacția Dotto

La data de 3 martie a.c., în jurul orei 09.15, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Mangalia au identificat un bărbat, de 27 de ani, care ar fi refuzat să oprească la semnalele polițiștilor pe raza localității Negru-Vodă.

Acesta a fost oprit de polițiști pe DJ 391, la intrare în municipiul Mangalia.

În urma verificărilor s-a stabilit că bărbatul nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, iar la testarea cu aparatul etilotest, rezultatul a fost 0,74 mg/l alcool pur în aerul expirat, fapt pentru care a fost condus la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.

La data de 2 martie a.c., în jurul orei 14.50, polițiști din cadrul Secției 2 Rurală Poliție Cogealac au identificat un bărbat, de 33 de ani, care ar fi condus un autoturism, pe strada George Topârceanu din localitatea Corbu, în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice.

Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,44 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Ulterior, a fost condus la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.

La data de 2 martie a.c., în jurul orei 17.50, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Mangalia – Biroul Siguranță Rutieră au identificat un bărbat, de 45 de ani, care ar fi condus un autoturism, pe strada Teiului din localitatea Limanu, în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice.

Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 1,36 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Ulterior, a fost condus la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.

La data de 2 martie 2025, în jurul orei 18.45, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Serviciul Municipal de Ordine și Siguranță Publică au identificat un bărbat, de 61 de ani, care ar fi condus un autoturism, pe strada Monumentului din localitatea Cumpăna, având suspendată exercitarea dreptului de a conduce vehicule pe drumurile publice pentru perioada în curs.

În toate cauzele, cercetările sunt continuate de polițiști.

S-ar putea să îți placă

Despre DOTTO TV

DOTTO TV este sursa dvs. de știri și analize video concise și imparțiale. La DOTTO TV vom extrage esențialul și vom comprima informația corectă, prompt, rapid și cu sens. Știrile despre cele mai importante evenimente de peste zi vor fi abordate din toate unghiurile și privite din persectiva impactului asupra oamenilor.

@2024 – Toate drepturile rezervate. Site realizat de Sanselo

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult