HC Dobrogea

HC Dobrogea Sud Constanța a fost umilită în preliminariile EHF European League, iar șansele să continue în competiție sunt minime. După ce a trecut fără probleme de echipa maghiară Csurgoi KK, Constanța n-a avut nicio șansă în Polonia.

Câștigătoarea Supercupei României a pierdut la 11 goluri pe terenul celor de la Wisla Plock, scor 14-25, în prima manșă a turului doi preliminar din a doua competiție europeană. Deși a început foarte bine campionatul și a produs surpriza în Supercupa României, acolo unde a trecut de Dinamo, HC Dobrogea Sud Constanța a avut parte de un meci de coșmar în Polonia. Meciul n-a început rău pentru formația din Constanța.

La pauză, echipa de la malul mării a fost condusă la doar un gol diferență, după o primă parte în care apărările au funcționat foarte bine. A urmat însă un adevărat dezastru în repriza secundă. Dobrogea Sud și Wisla se vor întâlni și la Constanța, pe 28 septembrie

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Vezi și

Liga I: FC Argeş – Farul Constanţa 2-1

FC Argeş a învins-o pe Farul Constanţa cu scorul de 2-1 (0-0), duminică, pe teren propriu,…