sâmbătă, 15 februarie, 2025
Home Sport „Maratonul de Iarnă 2025 – Înot continuu 12 ore”, un succes

„Maratonul de Iarnă 2025 – Înot continuu 12 ore”, un succes

de Redacția Dotto

Evenimentul caritabil „Maratonul de Iarnă 2025 – Înot continuu 12 ore” de la Palatul Copiilor Constanța a avut loc în weekend și a reunit înotători din mai multe generații. Cristian Tranulea, vicecampion mondial și european la înot în ape înghețate, a anunțat cu entuziasm că s-au strâns peste 21.000 lei pentru renovarea și dotarea bazinului.

Cristian Tranulea a declarat, pe rețelele de socializare, că acțiunea caritabilă „Maratonul de Iarnă 2025 – Înot continuu 12 ore” a fost un real succes, atât prin suma strânsă, 21.322 lei, cât și prin mobilizarea comunității de înotători constănțeni. Evenimentul s-a desfășurat pe 25 ianuarie, sub forma unei ștafete în care participanții au înotat timp de 12 ore neîntrerupt, pe două culoare ale bazinului de la Palatul Copiilor. Donația minimă pentru participare a fost de 150 de lei. La eveniment a participat și Matei Silivestru, multiplu campion al Palatului Copiilor, contribuind alături de Cristian Tranulea la această inițiativă.

Suma strânsă din donații va fi folosită pentru modernizarea bazinului, cu scopul de a oferi condiții mai bune generațiilor viitoare de înotători din Constanța.

S-ar putea să îți placă

Despre DOTTO TV

DOTTO TV este sursa dvs. de știri și analize video concise și imparțiale. La DOTTO TV vom extrage esențialul și vom comprima informația corectă, prompt, rapid și cu sens. Știrile despre cele mai importante evenimente de peste zi vor fi abordate din toate unghiurile și privite din persectiva impactului asupra oamenilor.

@2024 – Toate drepturile rezervate. Site realizat de Sanselo

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult