sâmbătă, 15 februarie, 2025
Home DOTTO News O constănțeancă, între liderii lumii, la Davos

O constănțeancă, între liderii lumii, la Davos

de Redacția Dotto

O tânără de 26 de ani din Mangalia, Roxana Chirițoiu, se află în aceste zile la Davos, la prestigiosul Forum Economic Mondial. Roxana discută alături de liderii mondiali despre marile provocări ale prezentului, precum schimbările climatice, inteligența artificială și sustenabilitatea.

Forumul Economic Mondial din acest an reunește peste 3.000 de lideri din întreaga lume, sub tema „Colaborare pentru Era Inteligentă”, și abordează subiecte esențiale precum tensiunile geopolitice, economia globală și inovația tehnologică. Coordonator de programe climatice în cadrul organizației Social Innovation Solutions, Roxana contribuie activ la inițiative care sprijină tranziția verde și dezvoltarea sustenabilă.

La Davos, ea participă la sesiuni dedicate soluțiilor pentru reducerea impactului schimbărilor climatice și a fost invitată să prezinte proiectele pe care le derulează în România pentru implicarea comunităților locale în tranziția ecologică.

S-ar putea să îți placă

Despre DOTTO TV

DOTTO TV este sursa dvs. de știri și analize video concise și imparțiale. La DOTTO TV vom extrage esențialul și vom comprima informația corectă, prompt, rapid și cu sens. Știrile despre cele mai importante evenimente de peste zi vor fi abordate din toate unghiurile și privite din persectiva impactului asupra oamenilor.

@2024 – Toate drepturile rezervate. Site realizat de Sanselo

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult