miercuri, 22 octombrie, 2025
Home ActualitatePanică în supermarket. Zeci de persoane evacuate

Panică în supermarket. Zeci de persoane evacuate

de Ileana Gheorghiu

Panică la un supermarket din Eforie Nord. Zeci de persoane au ieșit de urgență din interior după ce un incendiu a cuprins mai multe cabluri electrice din podul magazinului.

Pompierii spun că 50 de persoane s-au autoevacuat. Pentru stingerea flăcărilor au intervenit echipaje de pompieri de la Stația Tuzla cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, dar și mașini stingere de la Detașamentele Port și Palas.

Au fost mobilizate de asemenea o mașină de descarcerare și un echipaj SMURD. Incendiul a fost lichidat și, din fericire, nu au existat victime. Au ars în schimb mase plastice pe o suprafață de aproximativ 10 metri pătrați. Pompierii spun că cel mai probabil focul s-a aprins din cauza unui scurtcircuit electric.

S-ar putea să îți placă

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult