duminică, 16 februarie, 2025
Home Actualitate Pregătiri pentru iarnă la Microrezervație

Pregătiri pentru iarnă la Microrezervație

de Andreea Bălan

Pregătiri pentru sezonul rece la Complexul Muzeal de Științe ale Naturii din Constanța. Aici se repară adăposturile unor animale și se și construiesc unele noi.

Lucrări intense s-au derulat în zona unde sunt găzduite păsările nandu. În urmă furtunii ce a avut loc în urmă cu câteva săptămâni adăposturile acestora a fost distrus și a trebuit ridicat din nou. Nu doar căsuțele animalelor sunt reparate în această perioadă, ci și podurile suspendate din cadrul Microrezervației, precum și traversele deteriorate de vreme și umezeală. Și gardul care împrejmuiește Complexul care a fost întărit prin betonarea unor zone de la nivelul solului. Toate lucrările de reparații sunt executate de angajații ai Complexului Muzeal de Științe ale Naturii.

S-ar putea să îți placă

Despre DOTTO TV

DOTTO TV este sursa dvs. de știri și analize video concise și imparțiale. La DOTTO TV vom extrage esențialul și vom comprima informația corectă, prompt, rapid și cu sens. Știrile despre cele mai importante evenimente de peste zi vor fi abordate din toate unghiurile și privite din persectiva impactului asupra oamenilor.

@2024 – Toate drepturile rezervate. Site realizat de Sanselo

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult