vineri, 16 mai, 2025
Home DOTTO News Preselecțiile pentru „Dan Moisescu” s-au încheiat

Preselecțiile pentru „Dan Moisescu” s-au încheiat

de Redacția Dotto

Preselecțiile pentru concursul de interpretare folclorică „Dan Moisescu” s-au încheiat, iar cei mai talentați tineri artiști au fost aleși să participe în competiția finală, care va avea loc în perioada 2-3 octombrie la Centrul Multifuncțional Educativ pentru Tineret „Jean Constantin” din Constanța.

Pe 2 octombrie, de la ora 18:00, vor avea loc primele recitaluri și evoluțiile concurenților, acompaniați de Orchestra Ansamblului Folcloric Profesionist „Brâuletul”, sub conducerea dirijorului prof. dr. Cristian Obrejan. Gala Laureaților și Festivitatea de Premiere se vor desfășura pe 3 octombrie, începând tot la ora 18:00. Concurenții rămași în competiție vor respecta programul de repetiții și ordinea de intrare în concurs, stabilită de organizatori, pentru a asigura o reprezentare echilibrată a zonelor folclorice din țară.

S-ar putea să îți placă

Despre DOTTO TV

DOTTO TV este sursa dvs. de știri și analize video concise și imparțiale. La DOTTO TV vom extrage esențialul și vom comprima informația corectă, prompt, rapid și cu sens. Știrile despre cele mai importante evenimente de peste zi vor fi abordate din toate unghiurile și privite din persectiva impactului asupra oamenilor.

@2024 – Toate drepturile rezervate. Site realizat de Sanselo

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult