România a învins categoric Moldova

România a învins categoric Moldova, scor 5-0, în ultimul meci amical al anului, disputat la Chișinău.

„Tricolorii” au deschis scorul după numai 9 minute de joc, prin Moruțan, care a înscris cu un șut la vinclu. Drăguș a reușit să înscrie în minutul 40, după o acțiune frumoasă pe cont propriu. În repriza secundă Cicâldău a marcat dintr-o lovitură liberă superbă, iar Daniel Paraschiv a marcat din penalty la debutul său la națională, la a doua atingere de balon. Ultimul gol al meciului a fost reușit de Rus, în minutul 88. Astfel, tricolorii au încheiat anul cu trei victorii, șase înfrângeri și două remize.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Check Also

Farul Constanța – Universitatea Craiova, pe arena lui Hagi

O nouă partidă pentru „Marinarii“ Farul Constanța. După o victorie obținută în deplasare c…