A început programul ”Litoralul pentru toți”.
Turiștii care vor să își petreacă vacanța la mare beneficiază până la mijlocul lunii iunie de tarife la cazare cu până la 65% mai mici decât în plin sezon estival. Pentru o cameră dublă în stațiunea Eforie Nord, la un hotel de trei stele, prețurile pornesc de la 69 de lei. Și în Mamaia turiștii se pot bucura de oferte începând de la 110 lei, pentru o camera dublă.
În plus, unele agenții introduc în aceste pachete și excursii gratuite la cetățile din județ sau la mânăstiri.
Programul „Litoralul pentru toți” este pe principiul primul venit, primul servit. Dacă cele 4.000 de locuri scoase pentru fiecare etapă la bătaie de către hotelieri se epuizează, atunci și programul se încheie.
Cei care vor să beneficieze de acest program, trebuie să se adreseze unei agenții de turim, unde își vor putea achita vacanța și cu vouchere.
Programul ”Litoralul pentru toți” se desfășoară în două etape. Prima etapă are loc între 3 mai și 15 iunie, iar cea de-a doua între 1 septembrie și 15 octombrie.