duminică, 13 iulie, 2025
Home Actualitate Se oprește apa în mai multe zone din Constanța

Se oprește apa în mai multe zone din Constanța

de Redacția Dotto

Fără apă potabilă la robinete în mai multe zone din orașul Constanța.

Pentru executarea unor lucrări la nivelul Stației de Tratare și pompare Călărași, RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile din noaptea de miercuri,14 decembrie, ora 23:00, până joi, 15 decembrie, ora 05:00. Afectați de lipsa apei vor fi consumatorii din zonele Pescărie, Delfinariu, Stadion, Piața Chiliei, Tăbăcărie, Faleză Nord, bd. Tomis, Tomis I, Tomis II, Capitol și Spitalul Clinic Județean Constanța Zona Peninsulară și Centru, precum și Spitalul Militar. Reluarea furnizării apei către consumatori se va realiza în mod progresiv în fiecare sector afectat.

Utilizatorii afectați de această lucrare sunt sfătuiți să își asigure rezerva minimă de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă.

S-ar putea să îți placă

Despre DOTTO TV

DOTTO TV este sursa dvs. de știri și analize video concise și imparțiale. La DOTTO TV vom extrage esențialul și vom comprima informația corectă, prompt, rapid și cu sens. Știrile despre cele mai importante evenimente de peste zi vor fi abordate din toate unghiurile și privite din persectiva impactului asupra oamenilor.

@2024 – Toate drepturile rezervate. Site realizat de Sanselo

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accept Mai mult