Atelierul de creație de miercuri, 26 noiembrie, s-a desfășurat într-o atmosferă de calm, concentrare și frumusețe interioară.
Participanții au pășit într-un spațiu al reflecției și al expresiei sensibile, explorând poezia, desenul și arhitectura compoziției prin simbolica formă a cubului. Fiecare gest, fiecare linie și fiecare idee au deschis un dialog autentic între privire și emoție.
Ultima oră
Un lider AUR a picat din nou Bacalaureatul
7 ani de când Simona Halep a câştigat turneul de la Wimbledon: ”7 ani de la cel mai bun meci din viaţa mea”
Mando aduce la Constanța o expoziție care explorează relația dintre culoare, materie și percepție
Accident pe Autostrada Soarelui. Patru autoturisme implicate într-o coliziune
Atelierul a fost coordonat de Smaranda Tulea, alături de State Daniel, care au însoțit participanții în această incursiune artistică, oferind repere, sprijin și inspirație.
„Vă invităm cu deosebită plăcere să participați la următoarele ateliere de creație dedicate adulților, organizate în fiecare miercuri, de la ora 14:00, la Muzeul de Artă Constanța. Înscrieri: muzeuartacta@yahoo.com”, transmit reprezentanții Muzeului de Artă Constanța.
Redescoperiți armonia, gestul și culoarea – acolo unde arta devine o formă de respirație.







