Vreme neașteptat de blândă la malul mării. Astăzi, la orele prânzului, mercurul din termometre a urcat până la 18 grade Celsius, iar vântul abia dacă și-a făcut simțită prezența.
Ultima oră
Amendă de 500 de lei pentru o persoană care s-a scăldat în fântânile arteziene din centrul Constanței
Hai la meci! Naționala de baschet a României înfruntă Bulgaria
Claudiu Năsui a fost numit ministru în Guvernul Republicii Moldova. Maia Sandu a semnat decretul
Weekend Sessions deschide sezonul de toamnă la Constanţa – Concert Soul Serenade Jazz Quartet, în Piaţa Ovidiu
Soarele a scos constănțenii la plimbare pe faleză și pe plajă, unde atmosfera a semănat mai mult cu o zi de primăvară decât cu finalul de octombrie. Iar veștile bune continuă: potrivit meteorologilor, mâine se vor atinge chiar și 20 de grade Celsius la Constanța, iar cerul va fi senin.
Fără nori, fără ploaie și cu briza Mării Negre doar cât să aducă un strop de prospețime, Constanța trăiește un episod de primăvară autentică.
Despre evoluția vremii în orele și zilele următoare Maria Tomescu, meteorolog la Centrul Regional de Meteorologie Dobrogea a vorbit la DOTTO TV.








