Peste 400 de câini așteaptă, în acest moment, în adăpostul municipal, o familie care să le ofere șansa la un cămin. Autoritățile locale fac apel la constănțeni să se alăture campaniei „Adoptă un cățel!” și să ofere o nouă viață acestor animale.
Toate adopțiile sunt gratuite.
Ultima oră
Protest în Educație. Sindicatele depun peste 160.000 de semnături pentru modificarea Legilor Educației
Ambasadorul SUA: Baza de la Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază NATO. „Capabilitățile vor deveni și mai puternice”
Mesajul unei profesoare după Evaluarea Națională: „Când pui creion la ochi, fard strident, când fusta e până la fund, atunci e o problemă de educație din familie”
„Vara la muzeu” revine la Constanța. Copiii și adulții pot descoperi tainele meșteșugurilor tradiționale
Cățeii sunt încredințați spre adopție doar după ce au fost consultați de medicul veterinar, deparazitați, vaccinați antirabic, sterilizați și identificați prin microcipare.
Vă așteptăm cu drag la Adăpostul Public de Animale Abandonate Constanța, pe strada Câmpul cu Flori nr. 11, conform programului:
• Luni, Marți, Miercuri, Vineri: 10:00-14:00;
• Joi: 09:30-17:30.
Pentru detalii suplimentare, ne puteți contacta la 0733 045 213.
Împreună putem construi o comunitate mai responsabilă și mai iubitoare față de animale!







