Echipele furnizorului de energie electrică efectuează mâine – 09 ianuarie 2026, lucrări de mentenanță la nivelul liniilor de înaltă tensiune ce vor afecta Sursa Biruința (comuna Topraisar), județul Constanța.
Astfel, în intervalul orar 08.30 – 16.30, în localitățile Tuzla și Eforie Sud, se va furniza apă cu presiune scăzută, existând posibilitatea ca, în funcție de nivelul consumului, dar și de durata și frecvența întreruperilor de tensiune, să se înregistreze chiar și lipsa totală a acesteia.
Ultima oră
Nicuşor Dan: Întâlnirea de astăzi cu Maia Sandu, o dovadă în plus a apropierii dintre România şi Republica Moldova şi a relaţiei noastre speciale
Două turiste au mutat o dronă cu explozibil înainte să ajungă geniștii, descoperită în Olimp
Premieră medicală la Londra! O operație pe creier, asistată de inteligența artificială, a salvat vederea unui pacient
Când lectura pleacă la drum: cum a arătat primul Silent Reading Party într-un tren din România
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților și îi asigurăm că reluarea apei potabile se va face imediat după finalizarea lucrărilor de către furnizorul de energie.
Totodată, rugăm utilizatorii afectați să își asigure rezerva minimă necesară de apă pentru consum și uz casnic în perioada întreruperii furnizării apei.
Atenționăm consumatorii că, la reluarea alimentării cu apă, aceasta poate prezenta modificări temporare de aspect (turbiditate, culoare). Recomandăm să fie utilizată în scopuri menajere până la limpezirea completă.








