O postare publicată pe rețelele sociale a stârnit reacții și discuții online, după ce autorul a criticat obiceiul unor părinți de a cumpăra buchete de flori, întrebând retoric „pentru ce, pentru cine?”.
În mesaj, acesta susține că banii cheltuiți pe flori ar putea fi folosiți mai bine pentru a ajuta o persoană aflată în nevoie, de exemplu prin cumpărarea unui sandviș pentru un om al străzii.
Ultima oră
Mâini mici, descoperiri mari: copiii au deschis Zilele Europene ale Arheologiei la MINAC
Valori de patrimoniu din Constanța, vedetele a două mari expoziții organizate de Muzeul Național de Artă al României
Expoziția „ARTEFAPTE” a fost vernisată la Muzeul de Artă Constanța
Operaţiunea JUPITER. Percheziţii în Dolj şi Constanţa, la persoane suspectate că au vândut produse contrafăcute. Haine şi parfumuri, în valoare de aproape două milioane de lei
Mesajul a fost distribuit pe rețelele sociale și a generat reacții împărțite: unii utilizatori au fost de acord cu ideea de solidaritate, în timp ce alții consideră că este vorba despre o reacție exagerată la un gest obișnuit.
„Ce părere aveți dragi părinți?? Mergeți cumpărați flori, cele mai frumoase flori, va întreceți în a cumpăra cele mai frumoase buchete…pentru ce? pentru cine?? Ar fi multe de spus….dar ma opresc în a va spune că mai bine cumpărați un Sandwich unui amărât pe stradă…decât sa aruncați cu banii la GUNOI! Străjerului colț cu Merișor 11.06.2026!! P.s.florile sunt proaspete, primite în ziua respectiva! Oare ce suflet sa ai?”, este mesajul postat de o constănțeancă pe pagina ei de Facebook.
Sursă foto: Amalia Cosmina Manolache Facebook







