Începând de astăzi, timp de o săptămână, semafoarele din intersecția bulevardului Soveja cu strada Dezrobirii și strada Baba Novac, vor fi oprite total pentru a permite echipelor să intervină.
Echipele Confort Urban vor efectua lucrări de subtraversare, se vor monta stâlpi de semaforizare în consolă și corpuri de semaforizare complet echipate cu lămpi LED. Totodată, instalațiile electrice vor fi înlocuite.
Ultima oră
Dr. Laura Predoi, psiholog clinician se alătură MindCare/MedLife Constanța
Lovitură uriașă pentru Temu: Comisia Europeană a amendat platforma cu 200 de milioane de euro
Armata Română cumpără drone de 30,7 milioane de euro prin programul SAFE
Festivalul Artelor Marțiale ajunge în Piața Ovidiu. Demonstrații spectaculoase și lecții deschise pentru constănțeni
Până la repunerea în funcțiune a sistemului de semaforizare, traficul rutier va fi dirijat de către agenți de poliție.
În contextul noilor reglementări, conducătorii auto sunt sfătuiți să respecte regulile de circulație și semnificația mijloacelor de semnalizare rutieră.







